Summer camp 2017

První ročník našeho Anglického příměstského tábora se opravdu vydařil!

Science Monday

V pondělí jsme se ponořili do tajů vědy. Physics, biology and chemistry – tyto obory jsme dopoledne dokonale prozkoumali. Nejprve jsme se zásobili novými pojmy a slovíčky, které jsme potřebovali k pokusům. Následně jsme sepsali metodologii a pokusy na vlastní pěst vyzkoušeli. Odpoledne jsme již vybaveni znalostmi vyrazili do vodního kaskádovitého parku v Malešicích. Tam jsme prověřili hydrauliku i zákony fyziky a protože bylo horko, spojili jsme příjemné s užitečným a schladili se ve fontáně a u stavidel.

 

 

Tuesday on a Farm

V úterý bylo krásné počasí, a tak jsme se vypravili vlakem do Farmaparku v Soběhrdech. Dopoledne jsme zkusili vymyslet na 60 různých druhů farmářských zvířat, které nás v Soběhrdech čekaly. Vzpomněli jsme si však pouze na polovinu, ale procvičili jsme si jejich množná čísla, protože názvy zvířat patří často mezi nepravidelná podstatná jména, a díky tomu jsme se na 60 nakonec dostali 🙂

Ve Farmaparku už nás čekalo plno zábavy, krmení zvířat, jízda na tubingu i opičí dráha a také výborný oběd. O farmářských zvířatech jsme se dozvěděli opravdu hodně, kde žijí, co rádi jedí a jak se o ně správně starat. Nabité znalosti i slovní zásoba se nám hodila pro odpolední prezentaci, kdy každý krátce povídal o zvířeti, které se mu líbilo nejvíce.

 

Cooking Wednesday

Středa byla deštivá, a tak jsme se rozhodli upéct si dobroty typické pro anglicky mluvící země. Při hledání receptů a sestavování nákupního seznamu jsme se inspirovali tipy známých kuchařů, jako je například Jamie Oliver. Po nákupu všech ingrediencí jsme se pustili do pečení mufinů, chocolatechip cokies a puffed pancakes, a že se nám povedly! 🙂 Jelikož déšť neustával, udělali jsme si filmové odpoledne a s popkornem sledovali tematický film o vaření – Ratatuille v angličtině a s titulky.

 

Castle on Thursday

Ve čtvrtek jsme navštívli hrad Karlštejn, víte například jak se řekne purkrabí nebo strážní věž? My už ano 🙂 a to díky zábavným hrám ve vlaku, jimiž jsme si krátili cestu vlakem. Při prohlídce jsme si prohlédli kopii korunovačních klenotů, hradní studnu a dozvěděli jsme se o historii tohoto středověkého hradu. Vhod nám přišla všechna slovíčka,která jsme se cestou naučili. Celodenní výlet byl opravdu nabitý zážitky!